Biokap

BIOKAP Nutricolor to pielęgnacyjne trwale koloryzujące, roślinne farby do włosów w kremie stworzone dla wrażliwej skóry głowy.

BIOKAP Nutricolor powstały we włoskich laboratoriach firmy BIOSLINE, z synergii pomiędzy fito-kosmetyczną tradycją i awangardową technologią. Teraz powstała skuteczna oraz bezpieczna koloryzacja jest możliwa nawet dla najwrażliwszej skóry. Dzięki aktywnym składnikom roślinnym uzyskujemy naturalne kolory z doskonałym pokryciem siwych włosów.

BIOKAP Nutricolor to prawdziwa rewolucja. Poza pielęgnacją i odżywaniem włosów pogłębia urodę każdej kobiety dodając włosom blasku, swobody i sprężystości. Unikalne kolory ukazują zróżnicowanie naturalnych odcieni przy każdym ruchu oraz podkreślają świeżość barwy. BIOKAP Nutricolor łączy w sobie tradycję fitokosmetyki z zaawansowana technologią, czego efektem są produkty do pielęgnacji włosów o najwyższej jakości; o gwarantowanej skuteczności i dobrze tolerowane nawet przez delikatne włosy i wrażliwą skórę. Każdą formułę przebadano z wykorzystaniem sprawdzonych technologii kosmetycznych, począwszy od dogłębnej wiedzy na temat morfologicznych, biochemicznych i funkcyjnych właściwościach włosów. Kosmetyki BIOKAP poddawane są rygorystycznym testom mikrobiologicznym, co gwarantuje ciągłą i wysoką jakość każdego końcowego produktu.


BIOKAP Nutricolor to linia zawierająca pielęgnacyjne farby do włosów w dwóch seriach: pomarańczowej i zielonej DELICATO oraz kosmetyki do pielęgnacji włosów po farbowaniu.
 
BIOKAP Nutricolor Seria Pomarańczowa
Seria Nutricolor Pomarańczowa zawiera w swoim składzie aktywne wyciągi roślinne, które stanowią ponad 90% mieszanki koloryzującej i są to:

 • Proteiny roślinne (sojowe, pszenne, owsiane, ryżowe), których zadaniem jest nawilżenie, odżywienie oraz ochrona włosów przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych.
 •  Proteiny pszenne charakteryzują się dobrze znanymi właściwościami nawilżającymi i odżywczymi.
 • Proteiny sojowe chronią włosy przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych.
 • Proteiny ryżowe nadają miękkości i odżywiają.
 • Proteiny owsiane tworzą na włosach powłokę zmiękczającą i uelastyczniającą.
 • Liofilowe kwasy owocowe, które poprawiają wchłanianie farby oraz działają przeciwuczuleniowo.
  Jest to kompleks opatentowany pod nazwą Lactosafe, wyodrębniony z kwasów alfa-alkoholowych pobranych z owoców: kwas mleczny z trzciny cukrowej i buraka cukrowegokwas cytrynowy (propanotrikarboksylowy) z cytrusówkwas winowy (3-dihydroksybutanodiowy) z winogronkwas jabłkowy (hydroksybursztynowy) z miodu i porzeczekKwasy owocowe przekształcono w kwasy liofilowe w celu zagwarantowania stabilności farby oraz polepszenia jej wchłaniania.
  Dzięki działaniu polegającym na powolnym uwalnianiu, wnikają głęboko we włosy, działając przeciwuczuleniowo i ochronnie na skórę głowy.
 • Wyciąg z wierzby stanowiący naturalny filtr UV... (czytaj więcej)
  Farby BIOKAP Nutricolor zawierają kwas beta-alkoholowy, który pochodzi z wierzby i jest kwasem salicylowym pełniącym wiele zróżnicowanych, ważnych funkcji kosmetycznych. Chroni włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, gwarantując długotrwały efekt koloryzacji. Ponadto, zabezpiecza wiązania proteinowe między aminokwasami keratyny sprawiając, że włosy stają się mocne, natomiast końcówki zabezpieczone przed rozdwajaniem. Efekt końcowy jest wyjątkowo zadowalający: miękkie, lśniące i mocne włosy.
 • Olejek arganowy, który łagodzi objawy alergii oraz działa przeciwzapalnie (czytaj więcej)
  Argonia to roślina rosnąca na naszej planecie już od prawie 80 milionów lat. Dziś występuje niemalże tylko na południowo zachodnich terenach Maroka. Okres jej życia i wzrostu to prawie 200 lat. Znana głownie za sprawą swoich leczniczych oraz kosmetycznych właściwości. Cenna nie tylko z powodu rzadkości występowania, ale również z powodu dużych nakładów potrzebnych do wyprodukowania 1 L olejku. Olej arganowy jest najbogatszym we właściwości pielęgnacyjne olejem produkowanym obecnie na świecie. Aż 80% jego objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawiera duże ilości Omega 6, fitosteroli oraz witaminy E. Olejek arganowy ma właściwości łagodzące oraz uelastyczniające. Witamina E oraz fitosterole pomagają w regeneracji naskórka i łagodzą objawy alergii. Posiadają właściwości antyzapalne i chroniące skórę. W efekcie nawilżają i wzmacniają włosy oraz pielęgnują skórę głowy.

Nurtricolor Pomarańczowa nie zawiera nilklu, rezorcyny, hydrochinonu, amoniaku, parabenów, laurylosiarczanu sodu, mieszanki aromatycznej MX-25.

 


BIOKAP Nutricolor Seria Zielona Delicato
BIOKAP Nutricolor Zielona DELICATO jest produktem gwarantującym maksimum ochrony, gdyż dodatkowo nie zawiera w swoim składzie PARAFENYLENODIAMINY. Jako zamiennik zastosowano w niej zbiór barwników o innym wzorze chemicznym w bardzo małych stężeniach. Dzięki temu udało się uzyskać bogatą paletę odcieni BIOKAP a jednocześnie zminimalizować ryzyko podrażnień. Pozostałe składniki oraz ich działanie w farbie pielęgnacyjnej z serii Zielonej DELICATO nie różnią się od tych użytych w serii Pomarańczowej. Aby dowiedzieć się więcej o pozostałych składnikach przejdź do opisu BIOKAP Nutricolor Pomarańczowa.
 

 

 


Szampon odbudowujący
Szampon odbudowujący i odżywka odbudowująca BIOKAP Nutricolor pozbawione są najbardziej drażniących substancji chemicznych tj. nikiel, parabeny, mieszanki aromatyczne MX-25, SLS. Zawierają natomiast olejki eteryczne z rozmarynu i eukaliptusa oraz naturalny filtr UV. Odbudowują strukturę włosów uszkodzonych procesem dekoloryzacji lub trwałą ondulacją. Ponadto ich zadaniem jest przedłużać efekt koloryzacji. Nadają się również do włosów delikatnych i cienkich sprawiając, że stają się mocniejsze i zarazem łatwe do rozczesania.

 

 

 

 

 

Odżywka odbudowująca
Podobnie jak farba, szampon odbudowujący i odżywka odbudowująca BIOKAP pozbawione są najbardziej drażniących substancji chemicznych tj. nikiel, parabeny, mieszanki aromatyczne MX-25, SLS, SLES. Zawierają olejki eteryczne z rozmarynu i eukaliptusa oraz naturalny filtr UV. Odbudowują strukturę włosów uszkodzonych procesem dekoloryzacji lub trwałą ondulacją. Ponadto ich zadaniem jest przedłużać efekt koloryzacji. Nadają się również do włosów delikatnych i cienkich sprawiając, że stają się mocniejsze i zarazem łatwe do rozczesania.

 


BIOKAP Nutricolor został stworzony, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Szczególnie polecany jest osobom ze skłonnością do alergii lub tych, u których już zdiagnozowano uczulenie na konkretną substancję chemiczną (nikiel, rezorcyna, hydrochinon, amoniak, parabeny, SLS, parafenylenodiamina).

 

Linia farb pielęgnacyjnych do włosów BIOKAP Nutricolor ze względu na swój delikatny skład pozwala na zmianę koloru włosów o 2-3 odcienie. Informacja dotycząca rekomendowanego sposobu doboru kolorów jest dostępna (tutaj). BIOKAP Nutricolor jest przeznaczony dla osób pragnących pokryć siwe włosy, podkreślić swój naturalny kolor bądź odżywić włosy zniszczone wcześniejszymi koloryzacjami. Maska w formie gęstego kremu o przyjemnym zapachu jest łatwa w użyciu i pokrywa siwe włosy w 100% już podczas pierwszej aplikacji.

Ze względu na delikatny skład nie da się dokonać drastycznych zmian koloru włosów za pomocą BIOKAP Nutricolor. Zawsze skorzystaj z tabeli doboru koloru (zobacz) zanim zdecydujesz się zakup produktu.

Osoby u których ilość siwych włosów nie przekracza 50% wszystkich włosów powinny dobrać odcień najbardziej zbliżony do naturalnego. Jeżeli natomiast siwych włosów jest więcej niż 50% należy wybrać kolor trochę ciemniejszy niż naturalny.

W zależności od koloru wyjściowego, należy wziąć pod uwagę, że nowy kolor może początkowo wyjść odrobinę ciemniejszy niż odcień widoczny na palecie.

Paletę kolorów znajdziesz tu


Sposób użycia farby pielęgnacyjnej BIOKAP Nutricolor nie różni się znacznie od użycia innych farb do domowego użytku dostępnych na rynku. Dzięki temu łączy łatwość użycia i bezpieczeństwo stosowania w jednym produkcie.
 
BIOKAP Nutricolor wyróżnia się tym, że w każdym opakowaniu dostępny jest krem ochronny, dzięki któremu łatwo usuniesz pozostałości maski ze skóry a zapach wydzielany podczas procesu koloryzacji jest delikatniejszy niż dotychczas.

Przygotowanie i nanoszenie w 8 prostych krokach:


1.Wycisnąć zawartość tubki do butelki z emulsją Nutrifix.
2.Nałożyć plastikową zakrętkę na aplikator i potrząsnąć, aby uzyskać jednolitą mieszankę.
3.Odciąć końcówkę zakrętki, założyć rękawiczki.
4.Przed naniesieniem, nałożyć na czoło saszetkę kremu ochronnego by uniknąć zabarwienia skóry. Delikatnie przeczesać włosy by usunąć pozostałości lakieru i produktów do układania włosów. Nanieść część mieszanki na podstawę włosów, delikatnie wmasować i pozostawić na około 20 minut; następnie nanieść pozostałą część mieszanki na pozostałe włosy.
5.Delikatnie wmasować i przeczesać średnio gęstym grzebieniem, by rozprowadzić mieszankę na całej długości włosów; pozostawić na około 15 minut. Nie przejmować się kolorem mieszanki, ponieważ nie odpowiada pożądanemu kolorowi włosów.
6.Po upływie ustalonego czasu, dodać niewielką ilość letniej wody i delikatnie wmasować, chwilę odczekać, a następnie obficie spłukiwać do momentu, gdy woda będzie czysta.
7.Nanieść zawartość saszetki z odżywką w szamponie po farbowaniu i wmasować do uzyskania średniej piany.
8.Dokładnie spłukać, by zmyć ze skóry wszelkie pozostałości mieszanki.