Boiron

ARNIGEL

Wskazania:

Leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia). Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym.

Dawkowanie i sposób podawania:

Nanieść cienką warstwę żelu na bolesne miejsce i wmasować delikatnie aż do całkowitego wchłonięcia. Żel jest przeznaczony do stosowania na skórę.

    Dorośli i dzieci od 12. roku życia: stosować 1-3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

Nie stosować u osób uczulonych na Arnica montana lub na jeden ze składników podłoża. Nie stosować na błony śluzowe w obrębie twarzy, oczy, duże powierzchnie skóry oraz na rany. Ze względu na zawartość etanolu nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia bez konsultacji z lekarzem.

 

AVENOC

AVENOC maść i czopki

Wskazania:

Wspomagająco w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu (hemoroidom), takich, jak: ból, pieczenie i świąd.

Dawkowanie i sposób użycia:

AVENOC maść Stosować na skórę wokół odbytu lub na żylaki zewnętrzne:2 – 3 razy dziennie oczyszczone miejsce smarować cienką warstwą maści. Leczenie kontynuować jeszcze przez kilka dni po ustąpieniu objawów.Nie stosować do odbytnicy.

AVENOC czopki

Dorośli: Stosować doodbytniczo.2 razy dziennie po 1 czopku (rano i wieczorem) po dokonaniu miejscowej toalety.

 

 

 

 

COCCULINE

COCCULINE tabletki

Wskazania: Leczenie wspomagające objawów choroby lokomocyjnej (np.: nudności, ogólne złe samopoczucie) podczas podróży samochodowej, lotniczej lub morskiej.

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować doustnie. Dorośli i dzieci od 12. lat:W przeddzień i w dniu podróży ssać powoli po 2 tabletki 3 razy dziennie.Od momentu wystąpienia pierwszych objawów choroby w czasie podróży, ssać powoli po 2 tabletki, zwiększając odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami leku w miarę następowania poprawy. W momencie ustąpienia objawów należy zaprzestać przyjmowanie leku. Nie przekraczać dawki 6 tabletek w ciągu doby.

 

CORYZALIA

CORYZALIA tabletki

Wskazania: Wspomagająco w stanach nieżytowych górnych dróg oddechowych zarówno o etiologii wirusowej, jak i alergicznej: katar (nieżyt błony śluzowej nosa), katar sienny, przewlekłe zapalenie zatok.

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować doustnie. Dorośli i dzieci od 12. lat: Ssać powoli po 1 tabletce do 4 razy dziennie. W miarę ustępowania objawów zwiększyć odstępy czasu pomiędzy kolejnym przyjmowaniem leku.

 

DROSETUX

DROSETUX syrop

Wskazania: Wspomagająco w suchym kaszlu. Drosetux to lek przeciwkaszlowy, który dzięki starannemu doborowi jego składników jest syropem bezpiecznym dla dzieci od najwcześniejszych lat życia. Drosetux skutecznie przynosi ulgę w suchym, drażniącym i napadowym kaszlu. Zmniejsza ilość i częstotliwość napadów suchego kaszlu. Składniki syropu wspomagają naturalne reakcje odpornościowe organizmu. Syrop zmniejsza objawy zapalenia, w tym obrzęk błon śluzowych, przyspiesza ewolucję i ustępowanie suchego kaszlu. Podany przed snem zapewnia spokojną noc dziecku, a pośrednio także Tobie. Drosetux nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników i środków zapachowych. Ma przy tym przyjemny, delikatny smak, co ułatwia podanie go małym dzieciom.

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować doustnie.

Dorośli: 15 ml syropu, 3-5 razy dziennie.

Dzieci powyżej 6 roku życia: 5 ml syropu, 3-5 razy dziennie.

Podczas stosowania leku zaleca się wykorzystanie miarki dozującej umieszczonej na zakrętce butelki.

 

HOMÉOGÈNE 9

HOMÉOGÈNE 9 tabletki

Wskazania: Bóle gardła. Chrypka.

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: ssać powoli 1 tabletkę co godzinę między posiłkami, wydłużając przerwy w miarę następowania poprawy. Nie stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby, po uzyskaniu poprawy zmniejszyć dawkowanie do 3 razy po 1 tabletce. Nie stosować dłużej niż kilka dni.

 

 

HOMEOGENE 46

HOMEOGENE 46 tabletki

Wskazania: Wspomagająco w zaburzeniach snu, m.in. w trudnościach w zasypianiu, stanach wzmożonego napięcia nerwowego.

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować doustnie. Dorośli:ssać powoli po 2 tabletki 3 razy dziennie między posiłkami.

 

 

 

HOMEOPTIC

HOMEOPTIC krople do oczu

Wskazania: Stany podrażnienia spojówek i przemęczenia oczu spowodowane: - niekorzystnym promieniowaniem ekranów telewizyjnych i monitorów komputerowych - przebywaniem w zadymionym pomieszczeniu - długim czytaniem - suchym powietrzem - kąpielą w basenie, morzu itp. - zbyt intensywnym oświetleniem.

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować do oka. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: wkraplać 1 – 2 krople do worka spojówkowego 2 do 4 razy dziennie.

 

 

HOMEOVOX

HOMEOVOX tabletki

Wskazania: Chrypka, nadwyrężenie strun głosowych (mówienie, śpiewanie).

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12. lat: W przeddzień i w dniu planowanego długotrwałego wysiłku strun głosowych (mówienie, śpiewanie), ssać powoli 2 tabletki 4 razy dziennie. W przypadku wystąpienia chrypki lub zaniku głosu, ssać powoli po 2 tabletki co godzinę, zwiększając w miarę poprawy odstępy pomiędzy przyjmowaniem leku (nie przekraczać dawki 8 tabletek na dobę).

 

GASTROCYNÉSINE

GASTROCYNÉSINE tabletki

Wskazania: Niewielkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe po spożyciu ciężkostrawnych posiłków:- wzdęcia, odbijania, zgaga- uczucie ciężkości w nadbrzuszu

Dawkowanie i sposób użycia: Stosować doustnie. Dorośli:ssać powoli 1-2 tabletki, do trzech razy dziennie. Tabletki można rozpuścić w niewielkiej ilości wody.

 

 

 

 

OSCILLOCOCCINUM

OSCILLOCOCCINUM granulki

Wskazania:
Objawy grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych: uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Dawkowanie i sposób użycia:
Stosować doustnie.
Dorośli:
Początek infekcji: zażyć 1 dawkę leku jak najwcześniej, w razie potrzeby powtórzyć 2-3 razy co 6 godzin.Rozwinięta infekcja: po 1 dawce leku rano i wieczorem przez 3 dni.
Zawartość tubki rozpuścić w ustach trzymając pod językiem.
Dzieci powyżej 6 lat:
Według wskazań lekarza. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej należy stosować dawkowanie takie samo jak u dorosłych. Granulki można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podawać łyżeczką.

 

 

SEDATIF PC

SEDATIF PC tabletki

Wskazania:
Wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu.

Dawkowanie i sposób użycia:
Stosować doustnie.
Dorośli i dzieci powyżej 12. lat: 1 tabletka rano, 1 tabletka po południu, przy trudnościach w zasypianiu 2 tabletki przed snem, trzymając tabletkę pod językiem, aż do rozpuszczenia.

 

 

STODAL

>STODAL syrop

Wskazania:
Kaszel różnego pochodzenia, towarzyszący infekcjom górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie i sposób użycia:
Stosować doustnie.
Dorośli: 1 łyżka stołowa 3-5 razy dziennie.
Dzieci powyżej 6. lat: 1 łyżeczka 3-5 razy dziennie.

 

 

 

SEDALIA

SEDALIA syrop

Wskazania:
Lek homeopatyczny stosowany wspomagająco w stanach niepokoju, trudnościach w zasypianiu, zaburzeniach snu.

Dawkowanie i sposób użycia:
Dzieci od 6 roku życia: 5 ml syropu rano i wieczorem przy pomocy miarki dozującej umieszczonej na zakrętce butelki.
 

 

 

 

DAPIS żel

Wskazania:
DAPIS ŻEL, łagodzący - przeznaczony jest do użytku zewnętrznego jako remedium na dyskomfort związany z ukąszeniem przez komary, mrówki, gzy czy kleszcze.
Jest wygodny w stosowaniu, gdyż nie posiada składników natłuszczających, plamiących, barwiących i jest bezwonny. Nieznane są przeciwwskazania w jego stosowaniu.
Badania kliniczne potwierdziły bezpieczeństwo stosowania preparatu u małych dzieci.

Dawkowanie i sposób użycia:
Używać natychmiast po ugryzieniu przez insekty, tak często jak zachodzi potrzeba - rozprowadzając żel w miejscach gdzie nastąpiło ugryzienie. Wskazany dla dzieci i dorosłych.